martedì 27 settembre 2011

Itaalia klienditeenindusest

Klienditeeninduse headusest räägitakse vast kõikjal.Pea igal maal on eesmärgiks võetud saavutada ameerikalik tase,kus klienditeenindaja võltsi naeratuse saatel sind teenindab.Samuti ka Eestis.Nõutakse ja nõutakse.
Itaalias on nagu pea kõik asjad teisiti.Ka klienditeenindus.Klienditeenindajad siin on vabad,suheldakse kliendiga kui võrdväärse partneriga.Kui klient karjub,kisab ka klienditeenindaja vastu.Kliendil ei ole õigust klienditeenindajat alandada,mida võib kohata näiteks Eestis,kus mõni tunneb naudingut teenindaja mõnitamisest.
Olles värskelt tagasi tulnud sealt nii öelda puhkusereisilt,hakkasid mind häirima nii mõnigi asi,millega ma siin olen nii harjunud.Näiteks küsimusele vastuse saamisega.Eestis sain ma alati vastuseks stiilis "ma ei tea".Nohh mis seal siis ikka,kui ei tea,ei tea.Siin jäävad harva klienditeenindajad vastuse võlgu.Isegi kui üks kelle käest sa küsid ei tea,otsib ta kümme kellelt ikka vastuse saad.Infot saab peale kaubagi.Pole probleemi.Soovitatakse .Nõustatakse.
Itaallased ei lase pead norgu kui keegi tänitama kipub.Nad annavad täie rauaga vastu.Nägin kord pealt tüli kliendi ja klienditeenidaja vahel,täitsa kohkusin,küsisin sõbralt,kas tüdruk ehk kaotab nüüd töö.Sõber selgitas,et nii see nüüd küll ei ole,endale pähe ei saa lasta istuda.Mis?Itaalias ei olegi klient kuningas????
Absoluutselt mitte.Võrdne suhtluspartner.Käitume nii kuidas käitud sina.
Kui lähed baari-restorani või mõnda kohvitamis kohta,väikses linnas siis on tunne nagu sa külastaksid kellegi kodu,teise inimese kodu sa ju austad?Ja samuti inimest,kes seal töötab?Eestis sellist muljet ei jää.
Itaalias klienditeenindajad on säravamad.Tööd nad teevad uhkusega,ei halvustata sind seepärast,et oled klienditeenindaja,ettekandja või mis iganes ameti esindaja.
Kuigi itaallased ise unistavad siin igasugustest utoopilistest ametitest näiteks ülipop on õppida jurstiks või arstiks.
Eile käisime elukaaslasega Osteria 15-s,Bolognas äärmiselt armas ja hubane miljöö.Ettekandjateks olid mehed.Minule tundusid nad rohkem nagu klounid,veidrad püksid ja veelgi veidramad triiksärgid olid endale selga ajanud.Nagu polekski teised üles saanud voodist!Sinna jõudes,näidati meile laud kätte,minge sinna.Istusime ni 10 minutit.Ilma,et oleks meile menüüd toodud,saabub naljakate pükstega mees ja kukkus menüüd ette laulma!Minu jaoks oli see täiesti harjumatu.Ei ole menüüd,kust saab vaadata hindasid ja mida ma endale tellida saan ja tahan!!
Tellis mu elukaaslane.Huvitav elamus.Lauad olid nii kõrvuti ainult 10 sentimeetrine vahe.Kas selline asi oleks Eestis aktsepteeritav?Kus me nõuame rohkem privaatsust??Siin oli kolm lauda 10 sentimeetrise vahega.Kõik alustasid omavahel vestlust!!Pole ühtki itaallast suutnud veel leida,kes vaikides sööb või klienditeenindajaga nalja ei viska!!Klienditeenindaja võttis oma tööd nii vabalt,kui vähegi suutis.Meie kõrval olev meesterahavas näiteks ei suutnud lõpetada tagliatelle ragu'd,portsjon oli tõsiselt suur,võttis klienditeenindaja kahvliga tagliatelle ja ajas klienti mööda restorani taga!!
"Nohh..Pisikene võta nüüd amps!Pole enam palju järgi jäänud!"
Naer on terviseks.
Pärast tuli võlts tordiga,mille ta kliendile sülle kukutas,klient tõepoolest arvas,et see on päris!Naljakas oli vaadata!Pärast toredat etendust pakkus niiöelda oma tehtud amarot!
Peale hea söögi ja joogi,saime ka mõnusa kõhutäie naerda =)
Iga tahes!Mulle hakkab üha rohkem meeldima siinne stiil.Oma moodi ja mõnus!! =)

Nessun commento:

Posta un commento