Raamatu soovitusi

Kirjutan siia mõningad raamatud,mida isegi aja puuduse tõttu üritan lugeda või olen jõudnud juba läbi lugeda.Mis tõepoolest võiks huvi pakkuda.Oma asi on,kas viitsid ka raamatukokku või raamatupoodi minna,et endale see raamat ka hankida.
Kuna eesti keelseid raamatuid mul võimalik hankida eriti ei ole,siis vabandus ette ära,mu list koosneb üldjuhul kas inglise või itaalia keelsetest raamatutest.


* Beppe Severgnini "Italian in Italy" 

"Soovid ülevaadet ja väikest analüüsi itaallastest,siis siin see on.Itaallane ise kirjutab lugejaskonnale miks ja kuidas nad miski teevad.Iroonilisusest ja naljakatest momentidest puudust ei tule."
B.Severgnini on itaallasest kolumnist ja ajakirjanik.Kirjutab artikleid Itaalia tuntuimale ja loetuimale ajalehele Corriere della sera.
Raamat on saadaval inglise kui itaalia keelse variandina.


Kirjutasin,et raamatu soovitusi,kuid lisan siia ka huvitavaid dok filme,mida võimalusel vaadata.Loomulikult peab keeleoskus ka olema.Nagu olen eelnevalt ka maininud,siis siinne info saab olema kätte saadav üldjuhul inglise või itaalia keeles =(

* Carlo Lucarelli "Blu notte-misteri italiani"
Teleshow näidatakse itaalia telekanalis Rai 3.Varieeruvad teemad,huvitavaid lugusid maffiast,itaaliast ja itaallastest.Poliitika.
Täielik nimekiri saadaval aadressil :
http://www.carlolucarelli.net/blunotte.htm


* "101 cose da fare a Bologna almeno una volta nella vita" Margherita Bianchini.

Raamat,mis esialgu tundus olevat suhteliselt igav ja ylileierdatud,siis seda lugema asudes pidin koheselt oma meelt muutma.Sellest sain teada Bologna kohta nii mòndagi huvitavat,mida nii lihtsalt ise ei màrkagi.Bologna pole ainult tortellini,kaarikute ja tornide linn!
Siin on midagi palju-palju enamat...
Saadaval ka inglise keelne variant ;) Kel vòimalust kindlasti lugege =)

Nessun commento:

Posta un commento