mercoledì 16 marzo 2011

Töö otsingutest Itaalias 2

Võimalusi oma CV saata on erinevaid.Läbi interneti saates erinevatele firmadele oma curriculum spontaanselt,pannes üles oma kuulutus (kijiji.it,bakeca.it),luues internetis konto tööotsingu portaalidesse (jobrapido.it,infojobs.it,monster.com),käies tööagentuurides ise kohal või registreerida end kasutajaks nende koduleheküljel (GiGroup,StartPeople,KellyServices),võimalus on käia ka poodides,baarides oma curriculumi koha peal andmas.Tavaliselt on neil ukse peal kuulutus,kui nad kedagi otsivad,kuid oma CV võib anda ka spontaanselt,kui nad hetkel ei otsi,siis mingi hetk ikka muutusi toimub ja võimalus on,et helistatakse ja kutsutakse vestlusele.
Mis peab olema sinu CV-l?Curriculumil peab kindlasti peal olema portree foto endast.Ilma fotota CV tavaliselt visatakse minema,seda ei hakata isegi mitte lugema.Kuigi mõnikord jääb mulje,et vaadatakse ainult pilti ja helistatakse.
Oluline on siin ka vanus.Baaridesse näiteks otsitakse ilusa välimusega noori näitsikuid.Olenevalt kohast on ka keelte oskus väga oluline ja eelnev töökogemus.
Muidugi peab olema ka itaalia keel suhtlustasemel,ilma selleta on võimatu iseseisvalt siin midagi leida.
Läbi interneti CV-sid saates on üheks olulisemaks osaks kaaskiri,mis tutvustab sind ning mis on eelised,miks peaks just sinu valima.
Peale ilusa näolapi on oluline riietus.Ei pea kandma Guccit,Versace't,kuid riietus peab vastama töökohale kuhu kandideerid.
Esimese asjana pead olema meeldejääva välimusega,järgmisena on oluline sinu suhtlemisoskus.Kuna itaallastele meeldib tohutult rääkida,mõnikord täiesti ilma "pointita",pead olema valmis kuulama ning filtreerima enda jaoks kasulikku infot. Samuti pead olema valmis esitama küsimusi kõige kohta: palk,tööaeg,puhkepäevad,töö iseloom jne jne,sest tavaliselt nendest töötaja jaoks olulistest faktidest eriti rääkida ei armastata.Kuid ka see jällegi sõltub suuresti kohast kuhu kandideerid.
Kindlasti vaadatakse ka sinu kvalifikatsiooni,kellena oled varem töötanud ja kus.
Kui puudub töökogemus on natukene raskem,kuid keelte oskus kergendab taaka.
Töökogemuse puudumisel on võimalus saada leping "apprendista'na",mis tähendab palju tööd,kuid madalamat palka."Apprendista" periood sõltub firmadest ja erialast,pikimaks perioodiks võib olla 72 kuud,mida näiteks rakendatakse kingapoodides."Apprendistaks" saab kandideerida üldjuhul vanuses 18-29.
Töökoha otsimisel on kindlasti oluline ka tutvused.Mõnikord võib tutvus mõnes firmas tööle saamiseks väga oluliseks osutuda,toimib nii öelda "onupoja poliitika" süsteem.Kuigi oskused ei vasta saja protsendiliselt nende vajadustele võetakse inimene ikkagi tööle,üldjuhul toimib see süsteem itaallastega.
Mis on eelised välismaalastel Itaalias?Kindlasti töökogemus ja keelte oskus.Kuna itaallased veedavad üldjuhul kuni 30ndate eluaastateni ülikoolis õppides ja vanemate juures elades,puudub neil töökogemus,mida välismaa firmad hindavad kõrgelt.Võõrkeelte oskus näiteks inglise ja vene keel tulevad siin suuresti kasuks.Itaallased võõrkeeli eriti rääkida ei oska,mis on jällegi eelis võõramaalasele.
Kergem on tööd otsida turismi hooaegadel.Otsitakse personali hotellidesse,baaridesse,poodidesse.Kus keelte oskus on vägagi nõutud,eriti inglise keel,kuid kasuks tulevad ka muud keeled.Kuigi töö on lühiajaline on võimalus teenida suhteliselt hästi.
Üldjuhul peab ise olema aktiivne suhtleja ja positiivse suhtumisega.Kuigi tööturu olukord on siin suhteliselt raske ning keeruline on tööd leida,võib siiski proovida.Öeldakse,kes otsib see leiab!

Nessun commento:

Posta un commento