venerdì 6 maggio 2011

Töö vestlustest

Töö vestluseid on olnud mul juba mitmeid.Erinevates kohtades.Milanos paar,enamus Bolognas.
Kuna ma polnud 5 aastat tööd otsinud,ega pidanud vaeva nägema enda "reklaamimisega",siis tegin põhjaliku eeltöö kõige kohta,mida võidakse küsida ning mõtlesin läbi oma vastused.Lugesin oma CV mitmeid kordi.Mõeldes läbi,mida võidakse küsida ning ka minu enda vastused.Kas sellest oli kasu?
Kindlasti olen nüüd teadmiste võrra rikkam,kuid töö vestlustel ise enesest siiani olen neid teadmisi minimaalselt kasutanud.
Milanos kandideerisin algul poodi,kutsuti ühele töö vestlusele.Sealne töö vestlus oli tõsine.Küsiti,uuriti,paluti arvamust avaldada.Kuna oli mu esimene töö vestlus üldse pärast 5 aastat,mille pidin ise läbima,oli see raske,kuigi kodune töö oli tehtud.Põhjalik ja hästi asjalik.Pärast seda töö vestlust sain tunda praktikas,mida olin varemalt netis lugenud.
Esimene töö vestlus Bolognas,kesklinnas,Piazza Maggiore ühes baaris.Viisin oma CV baari,küsiti paar küsimust,stiilis "kus sa elad-kas töötad".Ning juba õhtul helistati,et järgmine päev tuled tööle.Muidugi olin õnnelik,pärast 5 kuud töö otsinguid saan tööle.Isegi ei tundunud veider 2 minutiline töö vestlus.
Järgmine töö vestlus oli juba veidi tõsisem,samuti Bologna kesklinnas,Piazza Maggiore lähedal,küsiti eelnevat töökogemust,keelte oskuse kohta uuriti.Ühesõnaga oli aru saada,et inimesed olid mu CV läbi uurinud.
Paari nädala pärast oli töö vestlus läbi agentuuri,kus pidin läbima 3 vestlust,enne kui lepingule allkiri sai pandud.
Vestlusel uuriti palju.Oli näha,et inimesed olid ette valmistunud
.Kandideerisin oma sõbra soovitusel ühte uude avatavasse poodi Bolognas.Kuigi ei uskunud,et mind üldse jutulegi sinna võetakse.Helistati poolteist nädalat pärast mu kandidatuuri.Läksin kohale.Töö vestlus toimus lähedal olevas baaris.Küsiti paar küsimust.Ja üle jäänud aja rääkisin mina.No nii ette valmistamata üks töö vestlus olla ju ka ei saa.Või saab?Meenub mu sübra lause : "Ära unusta,sa oled ITAALIAS!".
Itaalias või mitte,kuid siiski ette valmistused töövestluseks peab ju ikka olema.Kuidas saab kindel olla,et sa endale mingisugust "mühakat" ei palka ?
Ega ei saagi.Enne kui pole läbitud katse aega.
Kuna olen ka ise teinud koos oma ülemusega töö vestluseid mitmeid,siis olen kursis paljude nüanssidega.Ning samuti olen ette valmistamiseks ise infot uurinud palju.Netist infot otsides jäi mulje,et siin on töö vestluseid raskem läbida kui Eestis.Kuid kõik on täiesti vastupidi.Siin kohal meenub mulle,enne siia tulekut sai loetud eures.ee lehelt Itaalia kohta infot ning seal oli kirjutatud,et Carabinieri,politsei jne on üsna ranged.Teevad iga eksimuse eest trahve.Kuid kõik on täiesti vastupidi loetule.Ka nii on töö vestlustega siiani olnud.

Nessun commento:

Posta un commento